İnteraktif İçerik Nedir ve Nasıl Üretilir?

Etkileşimli içerik üretmek için yaratıcı fikirlere mi ihtiyacınız var? Sorun yok, Dijimod burada…

Markanızın sosyal medyadaki bilinirliğini arttırmak ve etkileşim oranlarını yükseltmek için size birkaç tüyo vereceğiz.

 

Etkileşimli İçerik Üretmenin Kısa Yolları

 

İlk kural, yaratıcı olun

Amerika’yı yeniden keşfetmeyeceğiz ama herkesin dediğini de demeyeceğiz. İşte yaratıcılık burada devreye giriyor. Bir başkasının yaptığının aynısı yapmayın. Siz, Çin malı olmayın. Birebir kopyalamak yerine etkileşimi yüksek, popüler gönderileri kendinize göre yorumlayın. İlham alın.

 

Sorun

Potansiyel müşterilerinize ve takipçilerinize sorun bakalım, sizi nasıl bilirlermiş? Soru sorun, cevap alın ve iletişimde olun. Mesajları yanıtlayın, hikayelerini alevlendirin. Anketlerle eğlendirin ve etkileşimleri yükseltin.

 

Komşumda da var

Sosyal medyanın ‘komşumda da var’ı trendlerdir. Trendleri sürdürün. Trend gönderiler, trend challengeları siz de deneyin. Korkmayın canım, komşunuzda da var.

 

Videonun ardı

Özellikle video çekimlerinizde kamera arkası görüntülerinizi yayınlayın. Böylece potansiyel müşteri ve takipçilerinizle duygusal bağınızı güçlendireceksiniz.

 

Eğlenelim, öğrenelim

Hayatta eğlenerek öğrenmek kadar keyifli başka ne olabilir ki? İşte bu yüzden etkileşimli içeriklerinizde oyunlar oynayın.

  • Boşluğu doldur
  • Tahmin oyunları
  • Yarışmalar ve hediyeler

 

Yayında mıyız?

Sosyal medya platformlarının size sunduğu nimetleri değerlendirin. Canlı yayınlar ile takipçilerinizle anında etkileşime geçin. Canlı yayın açan hesapların etkileşim oranlarının daha yüksek olduğunu unutmayın.

 

Emojiler 😇 🙃 🤣 🤫 👍🏻 👋🏻

iletişimde mimikler neyse sosyal medyada da emojiler o’dur.  Bu yüzden dümdüz yazmayın, emojileri kullanın. Heyecanlanın, üzülün, sevinin, kanatlandırın banknotları…

Tüm bunları yapmanıza rağmen hala bir bildirim gelmiyorsa zaman kaybetmeden bizi arayın.

Related Post